Mekkora a háromszögbe írható kör sugara, ha az oldalai 12, 21, 25 cm hosszúságúak?
Köszönnöm!
2014. nov. 17. 00:11
1/1 anonim válasza:
a=12 cm
b=21 cm
c=25 cm
_________
Teljesül rá a háromszögegyenlőtlenségi- tétel, van értelme nekiállnunk számolni :D
A Herón-képletbe kell behelyettesíteni.
r=sqrt([(s-a)(s-b)(s-c)/s]), ahol "r" a beírt kör sugara, "s" pedig a félkerület, tehát
s=(a+b+c)/2
Első lépésként kisz. "s" értéké.
s=(12+21+25)/2
s=29 cm
Behelyettesítjük "s" értékét a képletbe:
r=sqrt([(29-12)(29-21)(29-25)]/29)=
=sqrt(17*8*4/29)=sqrt(18.7586207)=4.3311 cm.