Van itt olyan, aki jó fizikából? SÜRGŐS segítség kéne!

A téma a hullámmozgások a feladat, pedig a következő lenne: Egy húr 396 Hz-el tart, 14 cm-rel rövidebbre fogva az A hangot adja (440 Hz) Mekkora a hullám sebessége a csúcsban? Ha ezt bárki meg tudná nekem oldani és leírni levezetéssel együtt azt nagyon megköszönném ! :)

2014. nov. 12. 19:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat... mekkora a hullám sebessége a HÚRBAN?
2014. nov. 12. 20:27
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Alapfrekvencia bekezdésnél: A rezgő húr(L) alaphangon a hullámhossz fele.(hullámhossz=2L)

A terjedési sebesség (v)= hullámhossz * frekvencia(f)

ebből: f= v/2L

így az általad megadott értékekkel: (2 egyenlet)

1.) 396= v/2L

2.) 440=v/2(L-0,14)

Két egyenlet két ismeretlen meg lehet oldani v-re !


Segítség a 2.-es egyenletet oszd el az 1.-el (v kiesik L re megold) majd ha L megvan behelyettesít 1. egyenltbe és megvan a v is. (1114,4 m/s)

2014. nov. 12. 21:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Te vagy a nap hőse! :D :)) örök hála érte :))))
2014. nov. 12. 22:00