A téma a hullámmozgások a feladat, pedig a következő lenne: Egy húr 396 Hz-el tart, 14 cm-rel rövidebbre fogva az A hangot adja (440 Hz) Mekkora a hullám sebessége a csúcsban? Ha ezt bárki meg tudná nekem oldani és leírni levezetéssel együtt azt nagyon megköszönném ! :)2014. nov. 12. 19:47
1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat... mekkora a hullám sebessége a HÚRBAN?
2014. nov. 12. 20:27
2/3 anonim válasza:
Alapfrekvencia bekezdésnél: A rezgő húr(L) alaphangon a hullámhossz fele.(hullámhossz=2L)
A terjedési sebesség (v)= hullámhossz * frekvencia(f)
ebből: f= v/2L
így az általad megadott értékekkel: (2 egyenlet)
1.) 396= v/2L
2.) 440=v/2(L-0,14)
Két egyenlet két ismeretlen meg lehet oldani v-re !
Segítség a 2.-es egyenletet oszd el az 1.-el (v kiesik L re megold) majd ha L megvan behelyettesít 1. egyenltbe és megvan a v is. (1114,4 m/s)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Te vagy a nap hőse! :D :)) örök hála érte :))))
2014. nov. 12. 22:00