Milyen eszközei vannak, milyen eljárásokat használ, illetve milyen tanulmányai vannak a vegyészmérnöknek? (Vegyész is jó. )
Előbb le kell tisztázni, hogy vegyész vagy vegyészmérnök. Ugyanis nagy különbség van abban, melyik mit használ.
Hivatalosan:
A vegyész laboratóriumokban dolgozik, ahol kis- és nagylaboratóriumi eszközökkel dolgozik, új módszereket fejleszt anyagok előállítására, kutat.
A vegyészmérnök iparban dolgozik, sokszor több tíz méter magas berendezésekkel, és feladata elsősorban EGY adott folyamat, üzem termelésének biztosítása, üzemzavarok elhárítása.
Egy vegyészmérnöknek el kell végeznie egy egyetemet, előtte vagy gimi, vagy vegyipari szakközép iskola. (elvileg másik szakközépiskolából is jöhet, az egyetemi felvételhez "csak" az érettségi kell)
Az egyetemen (pl.:BME-VBK, azaz a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kara) elég sok laboratórium és gyakorlati (vagy gépekkel kel dolgozni (leginkább megmérni bizonyos tulajdonságaikat és ebből számolni), vagy számítási gyakorlatok).
Csak az érdekesség kedvéért itt találsz BME-s tantárgylistákat, a szerint, hogy milyen szakirányt (specializációt) választ a hallgató.
Eszközök közül meglepő módon a számítógép a leggyakoribb, hiszen akár dokumentumok készítéséhez, akár bonyolult számításokhoz is ezt használják manapság. Persze vannak speciális szakmai programok a számítógépen amik megkönnyítik a munkát.
A kemlab.hu-n találsz sokféle eszközt amit laboratóriumban használnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!