Pitagorasz-tételt tanulunk, gondolom azzal kéne megoldani.2014. nov. 9. 17:06
1/1 anonim válasza:
Szabályos háromszögben a magasság, súlyvonal, szögfelelző egybeesik.
A magasság hosszát Pithagorasszal ki tudod számolni.
Két derékszögű háromszögre bontja az eredeti háromszöget.
Az átfogó 'a' az egyik befogó 'a/2' a másik 'm'
m^2 = a^2 - (a/2)^2
A beírt kör középpontja szabályos háromszögnél éppen a súlypont, ami 2:1 arányban osztja a súlyvonalat.
Ezért r = m/3.
Vagy másképpen:
Ha a beírt kör középpontját (O) összekötöd a három csúccsal, akkor 3 részre vágtad az eredeti háromszöget és
T(ABC) = T(ABO)+T(ACO)+T(BCO)
a*m/2 = a*r/2 + a*r/2 + a*r/2
m = 3r
r = m/3