2014. okt. 30. 15:03
1/4 anonim válasza:
2/4 anonim válasza:
Ha
K, T - az eredeti
K', T' - a kicsi ötszög kerülete ill. területe és
φ = (√5 - 1)/2 - az aranymetszés aránya,
akkor
K' = K*φ²
T' = T*φ
DeeDee
*********
3/4 anonim válasza:
DeeDee!
Nagyon szép megoldás!
( A negyedik hatványt akarattal jelölted négyzettel az utolsó kitevőben?)
Remélem a kérdező is megérti, és méltányolja?!
4/4 anonim válasza:
Bocs!
Az oldal "szövegszerkesztője" konvertálta át a 4-es számot.
Tehát helyesen:
T' = T*φ^4
DeeDee
*******