Ha a lencsét háromszoros távolságba visszük,akkor hol keletkezik a kép?2014. nov. 9. 15:25
1/2 anonim válasza:
A sugarak párhuzamossá válásából tudjuk, hogy a lencse fókusztávolsága 20 cm=0,2 m. Ha a lencsét 3-szoros távolsága visszük, akkor a tárgytávolság 60 cm vagyis 0,6 m lesz. És behelyettesítve az optika alapegyenletébe ebből, és a fókusztávolságból kijön a képtávolság:
1/f=1/k+1/t
1/k=1/f-1/t
k=1/(1/f-1/t)
k=(t*f)/(t-f)=0,6*0,2/(0,6-0,2)=0,12/0,4=0,3
Vagyis a kép a lencse másik oldalán, attól 0,3 m vagyis 30 cm távolságban keletkezik.
Érted így? Pontozz fel, ha igen. Ha nem, kérdezz még nyugodtan.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2014. nov. 12. 11:28