-8 dioptriás szórólencsétől 12,5 cm távolságra helyezkedik el egy pontszerű fényforrás az optikai főtengelyen. Hol keletkezik ennek képe? Tehát a képtávolság lenne kérdés.
Én úgy csináltam hogy:
N=1+D/4
N=1-2
N=-1
*
N=k/t
-1=k/12.5
k=-12.5
*
A megoldás szerint pedig pont ennek a fele, 6.25 a megoldás. Szerintetek mi lehet a hiba?
2014. ápr. 3. 15:33
1/1 anonim válasza:
f = 1/D = -1/8 m
1/f = 1/k + 1/t
1/k = 1/f - 1/t
1/k = -8 - 1/0,125 = -16
k = -1/16 m = -0,0625 m = -6,25 cm