-8 dioptriás szórólencsétől 12,5 cm távolságra helyezkedik el egy pontszerű fényforrás az optikai főtengelyen. Hol keletkezik ennek képe? Tehát a képtávolság lenne kérdés.


Én úgy csináltam hogy:

N=1+D/4

N=1-2

N=-1

*

N=k/t

-1=k/12.5

k=-12.5

*

A megoldás szerint pedig pont ennek a fele, 6.25 a megoldás. Szerintetek mi lehet a hiba?



2014. ápr. 3. 15:33
 1/1 anonim ***** válasza:

f = 1/D = -1/8 m


1/f = 1/k + 1/t


1/k = 1/f - 1/t


1/k = -8 - 1/0,125 = -16


k = -1/16 m = -0,0625 m = -6,25 cm

2014. ápr. 3. 15:46