Matek lecke megoldás segítség!?


Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni az alábbi feladatok megoldásában. Itt van róluk egy kép:


[link]


Próbáltam őket felrajzolni de sehogy sem ment. Remélem tudtok segíteni. Holnapra kellenek. Előre is köszi!



2014. ápr. 2. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
+++
2014. ápr. 3. 18:53
 2/2 anonim ***** válasza:

155. feladat

Az ilyen tipusú feladatok megoldása a két lépésszám harmonikus közepe, vagyis ha

L1= 250 - az egyik irányú

L2 = 60 - a másik irányú lépések száma

L0 = ? - az uszály hossza

akkor

L0 = 2*L1*L2(L1 + L2)


156. feladat

Legyen

t1 = 80 s - a haladás irányú idő

t2 = 14 s - az ellentétes irányú idő

L = 500 m - az oszlop hossza

vm = ? - a motoros sebessége

vo = ? - az oszlop sebessége


Mindkét irányban ugyanakkora utat tesz meg a motoros, vagyis

L = (vm - vo)*t1

és

L = (vm + vo)*t2

Ezekből

vm - vo = L/t1

vm + vo = L/t2

Két egyenlet a két ismeretlenhez, a többi csak megoldástechnika kérdése.


A kettőt összeadva

2*vm = L/t1 + L/t2

vm = (L/t1 + L/t2)/2


A másodikból kivonva az elsőt

2*vo = L/t2 - L/t1)

vo = (L/t2 - L/t1)/2


Lehet behelyettesíteni. :-)

2014. ápr. 4. 00:05