Mi a megoldása ennek a 2 egyenletes szöveges feladatnak?


Kellene a levezetés is.

Szóval a szövegesek:


1)

Egy szám 50-el nagyobb egy másik számnál. Ha a nagyobb számból kivonjuk a kisebbet, és ezt a különbséget megszorozzuk 4-el, akkor 200-at kapunk. Melyik ez a szám?


2)

Két testvér életkorának összege feleannyi, mint apjuk életkora. Hány évesek külön-külön, ha hármójuk életkorának összege 45 év?


A választ előre is köszönöm!



2014. ápr. 3. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 1-es feladatot én így oldanám meg :

1. x+50

2. x

Egyenlet: (x+50-x)x4=200, az x-ek kiejtik egymást, s 50x4=200, tehát a szám 50.

Ell:

1. 100

2. 50

100-50=50x4=200

2014. ápr. 3. 14:40
 2/5 anonim ***** válasza:

1)

a,x=y+50

b,4(x-y)=200

----

a-t beírjuk b-be

4(y+50-y)=200

4*50=200

200=200

tehát azonosság van => bármely olyan számpáros jó, melyek közül az egyik nagyobb 50-nel a másiknál


2)

x,y:gyerek életkor

z: apa életkor

a, x+y=z/2

b, x+y+z=45

----

b-ből kivonjuk a-t

(x+y+z)-(x+y)=45-(z/2)

z=45-z/2 /+(z/2)

1,5z=45 /:1,5

z=30

-----

tehát

a, x+y=15

b, x+y+30=45->x+y=15

--

a és b összevetve azonosság, tehát a lényeg, hoyg a 2 gyerek életkorának összege 15 legyen


--

--

végleges válasz:

apa: 30 éves

a gyerekek életkorának összege 15nek kell hogy legyen, több nem állapítható meg

2014. ápr. 3. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A 2-es feladatot így oldanám meg:

Apa: x

Testvérek: x/2

x+x/2=45 /.2

2x+x=90

x=30, tehát az apa 30 éves, a testvérek összesen 15 évesek.


Ell:

x+x/2=45

30+30/2=45

45=45


Remélem tudtam segíteni :)!

2014. ápr. 3. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2-es hozzászólónak igaza van, az első feladatnál azonosság van!!!
2014. ápr. 3. 14:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)))
2014. ápr. 6. 16:22