1.) két, egy irányban haladó hullám fáziskülönbség nélkül találkozik. Rajzoljuk meg a két találkozó hullám és az eredő hullám képét, ha: A1=3 cm, A2= 2 cm és λ1=3,14 cm, λ2= 6,28 cm!


2.)Rajzoljuk meg az előző feladatban megadott hullámoknak és az eredőjüknek a képét, ha az elsőhöz viszonyítva a második fáziskésése = π


3.) egy 25 cm és egy 50 cm hosszúságú rugalmas zsineget egy ugyanolyan rugalmas harmadik zsineg egyik végéhez kötünk. A harmadik zsineg másik végét rögzítjük, és az Y alakú rendszert kissé megfeszítjük. A két ismert hosszúságú zsineg szabad végét 4 Hz frekvenciájú és azonos fázisú rezgésre kényszerítjük. Az így keltett hullámok 2 m/s sebességgel haladnak a zsinórokon a közös pont felé. Mi történik a harmadik zsinórral? Mit tapasztalunk, ha a két rugalmas zsinóron ellentétes fázisú, de ugyanolyan rezgésszámú hullámokat hozunk létre mint az előbb?



2014. nov. 9. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el?
2014. nov. 9. 11:21
 2/3 A kérdező kommentje:
hát úgy az elején.... de ha leírná a képleteket mivel számoljam ki, megtudnám csinálni :)
2014. nov. 9. 12:13
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Semmi képlet meg számolás nem kell hozzá, csak rajzolni. A találkozó hullámok összegződnek, és így haladnak tovább. Ha nagyon függvényként akarod ábrázolni, akkor az

y=A\sin\left(2\pi\left(\frac{x}{\lambda}+\frac{t}{T}\right)\right)

függvénnyel teheted meg.

2014. nov. 10. 07:28