Egy gépkocsi először 3 óráig 90 km/h sebességgel ezután 2 óráig 60 km/h sebességgel halad

A: Mennyi utat tett meg a gépkocsi az indulástól számított 4 óra alatt?

B: Mennyi idő alatt tett meg a gépkocsi az indulás helyétől mérve 360 km-nyi utat?

C: Mennyi utat tett meg összesen a gépkocsi?



2014. nov. 5. 18:03
 1/2 anonim válasza:

Én is ezt tanulom. pacsi!:)

3h

t1= 3h v1= 90km/h

s1= v1*t1= 270km


2h

t2= 2h v= 60km/h

s2= v2*t2= 120km


a) 3h+1h= 270km+60km= 330km

b) v= 60km/h s= 90km (360-270)

t4= s/v= 1,5h

3h(270km)+1,5h(90km)= 4,5h

c) s1+s2= 390km


levezettem :)

2014. nov. 5. 20:05
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Rajzold le.
2014. nov. 6. 08:22