Egy gépkocsi először 3 óráig 90 km/h sebességgel ezután 2 óráig 60 km/h sebességgel halad
A: Mennyi utat tett meg a gépkocsi az indulástól számított 4 óra alatt?
B: Mennyi idő alatt tett meg a gépkocsi az indulás helyétől mérve 360 km-nyi utat?
C: Mennyi utat tett meg összesen a gépkocsi?
2014. nov. 5. 18:03
1/2 anonim válasza:
Én is ezt tanulom. pacsi!:)
3h
t1= 3h v1= 90km/h
s1= v1*t1= 270km
2h
t2= 2h v= 60km/h
s2= v2*t2= 120km
a) 3h+1h= 270km+60km= 330km
b) v= 60km/h s= 90km (360-270)
t4= s/v= 1,5h
3h(270km)+1,5h(90km)= 4,5h
c) s1+s2= 390km
levezettem :)