Egy 8 feladatos matek háziban kellene segítség amit nagyon nem értek? (többi lent)


1. Ha négyszer annyi pénzem lenne, mint amennyi van, akkor a vagyonom annyival lenne több ezer eurónál, mint amennyi most hiányzik belőle. Mennyi pénzem van?

A: 500 euro. B: 325 euro. C: 425 euro. D:400 euro. E: 325 euro.


2. Három ládikón egy-egy állitás van, melyek között van igaz, és van hamis állítás:

A.jelű làdikó: az arany nem a B ládikóban van.

B.jelű ládikó: az arany nem ebben a ládikóban van.

C.jelű l.: itt van az arany.

Hol van az arany?

A: az "A" jelű l.

B: a "B" jelű l.

C: a "C" jelű l.

D: egyikben sincs

E: mindben lehet.

3. Egy n oldalú konvex sokszög belső szögeinek összege 2340°. Hány oldalú a sokszög?

A: 17. B: 13. C: 18. D: 12. E: 15.

4. Egy malomban három malomkő van. Az első egy nap alatt 60 liter gabonát őröl meg, a második 54 litert, a harmadik 48 litert. Valaki 81 liter gabonát akar megőrölni ezzel a három malomkővel, mégpedig a lehető leglevesebb idő alatt. Mennyi az a legkevesebb idő, amely alatt ennyi gabonát meg tud őrölni?

A: egynegyed nap. B: egyharmad nap. C: fél nap. D: kétharmad nap. E: háromnegyed nap.

5. Hány pozitív osztója van a 72-nek?

A: 9 (ezt úgy számoltam h ennyi). B: 13. C: 3. D:12. E:7.


" A válaszon kívül írd le tömören a gondolatmenetedet is, indokolj!"

6. Van-e hét olyan egész szám, amelyek összege 100, és a szorzatuk páratlan szám?

7. Hogyan lehet egy négyzetet 10 kisebb négyzetre darabolni? (Itt rajzolni is kell:/)

8. a: Két apa és fia három nyulat fog, mégis mindegyiknek jut egy nyúl. Hogy lehet ez?

b: Megkérdeztek egy aggastyánt, hogy hány éves. Azt válszolta, hogy alig pár hónappal múlt 100 éves, de csak 25 születésnapja volt eddig. Hát ez hogy lehet?


November 14-ig kellene ezeket megoldani, de nagyon sötét vagyok hozzá:/

Nagyon megköszönném a segítséget.


2014. nov. 8. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehezek... Kicsit gondolkodj is, az a feladat célja.


1:

Jelenlegi pénzem: x

4-szer annyi: 4*x

Most hiányzik, hogy 1000 euróm legyen: 1000-x

Amennyivel több lenne a pénzem 4-szerese 1000 eurónál: 4*x-1000

1000-x = 4x-1000

x = (1000+1000)/(4+1)


2:

Végigmégy, hogy ha az egyik állítás igaz, akkor melyik másik lehet hamis.

Ha A igaz, akkor B is igaz, így C-nek is igaznak kell lennie. A tehát nem lehet igaz, mert akkor nem kapsz hamisat.

Ha A hamis, akkor B-nek hamisnak kell lennie, de akkor C is hamis, mert B-ben lenne az arany. Ez sem jó megoldás.

Mivel A értéke csak igaz/hamis lehet, egyik ládikóban sincs arany.


3:

Ez nagyon alap dolog, csak rá kell keresned. 2340 = (n-2)*180

x = 2340/180+2


4:

Összesen megőrölt gabona egy nap: 60+54+48 = 162 liter

Mivel egyenletesen dolgoznak a kövek, a nap valamelyik szakaszában is arányos teljesítmény lesz.

x = 162/81, ami fél nap.


5:

Írd fel 72 prímhatványtényezős alakját: 72 = 2^3*3^2

Kitevők: 3, 2

Növeld őket 1-gyel, és szorozd össze őket: (3+1)*(2+1)=12

Ennyi pozitív egész osztója van. 1, 2, 3, 4, 6, 8, 8, 12, 18, 24, 36, 72. Ez 12 darab.


6:

Van, pl. 37 és 63. Bizonyítást most így nem tudok írni.


7:

Sehogy. Ahhoz, hogy a négyzet minden helye ki legyen töltve kisebb kockákkal, az x és y tengelyen lévő oldalát is fel kell osztanod egyforma hosszú szakaszokra. Ha 2-re osztod fel, 4 kisebb négyzetet kapsz, ha 3-ra, 9-et, ha 4-re, akkor 16-ot. Nem fogsz tudni 10 kis négyzetet belerajzolni az eredeti négyzet területébe.


A 8. feladatot nem értem, de lenne kismilliónyi magyarázatom mindkét kérdésre...

2014. nov. 8. 15:16
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél.
2014. nov. 10. 17:25