Hogyan jön ki ez a logaritmus feladat?


[link]


A helyes válasz a B de utánajárás után se értem az okát, hogy miért. Lenne valaki olyan kedves, hogy elmagyarázza?



2014. nov. 6. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

mert 3 = log(2) 8

mert 2^3 = 8.


3 + + log(2) x = log(2) 8 + log(2) x


használva a logaritmikus azonosságot:


log(2) 8 + log(2) x = log(2) 8*x

2014. nov. 6. 19:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hihetetlen, hogy nem vettem észre! :)
2014. nov. 6. 19:15