Meg kéne oldani két feladatot,de fogalmam sincs hogyan. 10.-es anyag,ha látnám hogy kell megoldani talán meg is érteném!
√5√3+√59x√√75-√59
(2√72-√125+3√20)x(6√18-√45+√20-√72
(ha kétszer írtam egy gyökjelet egymás mellé azért van mert az első az egészet gyök alá vonja,a második meg csak azt a számot)
2014. nov. 6. 18:10
1/2 qqcska123 válasza:
Ez így félreérthető! Inkább normálisan tedd fel képként valahová, aztán mehet.
2/2 Tom Benko válasza:
\sqrt{5}\sqrt{3}+\sqrt{59}\sqrt{\sqrt{75}}-\sqrt{59}
Emelj ki \sqrt{59}-et, valamint vedd észre, hogy 75=3*25, innen már elég könnyen lehet összevonogatni. A másiknál szintén ügyesen fel kell bontogatni a számokat.