Matek házi feladat, tudnátok segíteni?


Meg kéne oldani két feladatot,de fogalmam sincs hogyan. 10.-es anyag,ha látnám hogy kell megoldani talán meg is érteném!


√5√3+√59x√√75-√59


(2√72-√125+3√20)x(6√18-√45+√20-√72


(ha kétszer írtam egy gyökjelet egymás mellé azért van mert az első az egészet gyök alá vonja,a második meg csak azt a számot)



2014. nov. 6. 18:10
 1/2 qqcska123 ***** válasza:
Ez így félreérthető! Inkább normálisan tedd fel képként valahová, aztán mehet.
2014. nov. 6. 20:15
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

\sqrt{5}\sqrt{3}+\sqrt{59}\sqrt{\sqrt{75}}-\sqrt{59}

Emelj ki \sqrt{59}-et, valamint vedd észre, hogy 75=3*25, innen már elég könnyen lehet összevonogatni. A másiknál szintén ügyesen fel kell bontogatni a számokat.

2014. nov. 7. 08:05