Matematika hazifeladat segitseg?


Mennyi vízben kell feloldani 400 g sót ahhoz, hogy a sóoldat töménysége 4%-os legyen?

a levezetest is kernem, koszonom


2014. nov. 5. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

tömeg % = oldott anyag tömege / összes tömeg *100%


legyen x a víz tömege grammban


4% = x / (400+x) * 100%


0,04 = x/(400+x)


Innen már ki tudod számolni az x-et?

2014. nov. 5. 13:13
 2/5 A kérdező kommentje:
nem :(
2014. nov. 5. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Elrontottam az egyenletet, helyesen:


0,04 = 400/(400+x)


Megszorzom mindkét oldalt (400+x)-el


0,04*(400+x) =400


Felbontom a zárójelet


16 + 0,04 x = 400

kivonok 16-ot


0,04x = 384


Osztok 0,04-al


x=9600


9600g vízben ha feloldasz 400 g sót, akkor 10000g oldatod lesz, aminek a tömeg%-a


400/10000 *100% = 4%

2014. nov. 5. 13:54
 4/5 A kérdező kommentje:

És ez a feladat?

Hány liter 2,5%-os és 5,5%-os sóoldatot kell összekevernünk ahhoz, hogy 150 liter 3;2%-os sóoldatunk legyen?

(115 l 2;5%-os oldatot és 35 l 5;5%-os oldatot kell összekevernünk.)

Na meg ez?

hogy is van a képlet? nem értem az összefüggéseket:( hogy mi mi a képletben

A tengervíz 5% sót tartalmaz oldott állapotban. Mennyi édesvizet kell 40 liter tengervízhez kevernünk, hogy a

keverékben 2% só legyen?

2014. nov. 5. 20:17
 5/5 anonim válasza:
3.0747074 litert.
2014. nov. 6. 18:50