Egy jó matekos megcsinálná helyettem a feladatot és majd el is magyarázná nekem, hogyan kell kiszámolni?


A: Egy 30 fős osztály tanulóinak a 2/5 része matematika, 2/3 része fizika szakkörre jár. Hányan járnak mindkét szakkörre?



B: Elolvastam egy könyv negyedrészét és még 20 oldalt. Hátra van még 8 oldal híján a könyv kétharmad rész. Hány oldalas a könyv?


Ezt valaki szájbarágósan elmagyarázná nekem?

Köszi :)


2014. nov. 4. 11:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
:( értem...
2014. nov. 4. 12:50
 12/13 A kérdező kommentje:

És még abban segítsetek már, hogyan tudok kiszámolni, hogy pl a 15-nek , a 36-nak, 5-nek mennyi a 2/5 része, vagy a 3/6 része?

Kösziiii :)

2014. nov. 4. 13:19
 13/13 anonim ***** válasza:

15-nek 2/5 része 15*2/5=30/5=6

15-nek 3/6 része 15*3/6=45/6=15/2


36-nak 2/5 része 36*2/5=72/5 és így a többit is

Tehát a számot szorzod a tört számlálójával és osztod a nevezővel.

2014. nov. 4. 14:26
1 2