A: Egy 30 fős osztály tanulóinak a 2/5 része matematika, 2/3 része fizika szakkörre jár. Hányan járnak mindkét szakkörre?
B: Elolvastam egy könyv negyedrészét és még 20 oldalt. Hátra van még 8 oldal híján a könyv kétharmad rész. Hány oldalas a könyv?
Ezt valaki szájbarágósan elmagyarázná nekem?
Köszi :)
2014. nov. 4. 11:15
11/13 A kérdező kommentje:
:( értem...
2014. nov. 4. 12:50
12/13 A kérdező kommentje:
És még abban segítsetek már, hogyan tudok kiszámolni, hogy pl a 15-nek , a 36-nak, 5-nek mennyi a 2/5 része, vagy a 3/6 része?
Kösziiii :)
2014. nov. 4. 13:19
13/13 anonim válasza:
15-nek 2/5 része 15*2/5=30/5=6
15-nek 3/6 része 15*3/6=45/6=15/2
36-nak 2/5 része 36*2/5=72/5 és így a többit is
Tehát a számot szorzod a tört számlálójával és osztod a nevezővel.