7x2x²= ?


16xy:8y= ?


4ab 2c

———  ——— = ?

c 2a


x

16xy: ——— = ?

2

Nem tudom hogy elég érthetően irtam-e le.. Valaki eltudná magyarázni ?



2014. nov. 2. 18:48
 1/3 A kérdező kommentje:

A 3. feladatnál van a 4ab alatt a "c" és a 2c alatt a 2a

4 feladat a 16xy: x és alatta a 2.

2014. nov. 2. 18:50
 2/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

1. feladat: A szorzás asszociatív művelet, tehát olyan sorrendben szorzod össze a tényezőket, ahogy csak szeretnéd (illetve, ahogyan célszerű)


7*x*2*x^2 = (átcsoportosítom) = 7*2*x*x^2 = 14*x^3


Az együtthatókat összeszorozva kijön a 14, az x esetében használd az azonos alapú hatványok szorzására vonatkozó azonosságot. Ebben az esetben az x alap marad, csak a kitevőket kell összeadni, ami 3 lesz.

2014. nov. 2. 19:18
 3/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

16xy/8y = 2x


mert 16/8 = 2

xy/y = x


Számot számmal, betűt betűvel, almát almával, körtét körtével :)

2014. nov. 2. 19:20