neongáz2014. nov. 2. 18:11
1/5 anonim válasza:
p*V=m*R*T
Átrendezés után:
p/(R*T)=m/V
És mivel tudjuk, hogy m/V=ró, így:
ró=p/(R*T)
2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!! :)
2014. nov. 2. 18:28
3/5 A kérdező kommentje:
Azért nagy T, mert kelvinben kell megadni?
2014. nov. 2. 18:31
4/5 anonim válasza:
Kelvinben kell megadni a hőmérsékletet, de nem azért nagyT a jele, csak így "terjedt el".
5/5 anonim válasza:
Néhány apró kiegészítés:
1. Azért T a hőmérséklet a képletben, mert abszolút hőmérsékletről van szó, azaz Kelvinben kell behelyettesíteni. Ha °C-ban számolunk akkor t-vel szokás jelölni, de ezt sokan nem tudják. Az SI-ben semmi nem írja elő a T jelölést általános esetben, pusztán ha K-ben számolunk.
2. A p/ro=R*T összefüggésben az R helyére a specifikus gázállandót kell beírni, tehát nehogy a fv.-táblában található 8.31 univerzális állandót írd be, mert vizsgán 0 pontos lesz a feladatod. Ha levegőről van szó, akkor R=287 közelítően.