Ha tudom egy gáz nyomását és hőmérsékletét, akkor hogy tudom kiszámítani a sűrűségét?

neongáz
2014. nov. 2. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

p*V=m*R*T

Átrendezés után:

p/(R*T)=m/V

És mivel tudjuk, hogy m/V=ró, így:

ró=p/(R*T)

2014. nov. 2. 18:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!! :)
2014. nov. 2. 18:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért nagy T, mert kelvinben kell megadni?
2014. nov. 2. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Kelvinben kell megadni a hőmérsékletet, de nem azért nagyT a jele, csak így "terjedt el".
2014. nov. 2. 19:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Néhány apró kiegészítés:


1. Azért T a hőmérséklet a képletben, mert abszolút hőmérsékletről van szó, azaz Kelvinben kell behelyettesíteni. Ha °C-ban számolunk akkor t-vel szokás jelölni, de ezt sokan nem tudják. Az SI-ben semmi nem írja elő a T jelölést általános esetben, pusztán ha K-ben számolunk.


2. A p/ro=R*T összefüggésben az R helyére a specifikus gázállandót kell beírni, tehát nehogy a fv.-táblában található 8.31 univerzális állandót írd be, mert vizsgán 0 pontos lesz a feladatod. Ha levegőről van szó, akkor R=287 közelítően.

2015. máj. 27. 23:43