Ezt hogy oldod meg : 3x-4y=-5?


3x-4y=-5 és -2x+6y=5

az egész feladat elég könnyű de én sajnos nem emlékszem rá.. :( előre is köszi !!



#matematika #egyenlet #kétismeretes
2014. okt. 29. 18:20
 1/6 Silber ***** válasza:

3x-4y=-5

2x+6y=5


3x=4y-5

2x=5-6y


x=(4y-5)/3

x=(5-6y)/2


(4y-5)/3=(5-6y)/2

2(4y-5)=3(5-6y)

8y-10=15-18y

26y=25

y=25/26


x=(4*25/26-5)/3=-10/26=-5/13



x=-5/13

y=25/26

2014. okt. 29. 19:42
 2/6 anonim ***** válasza:

Rossz a megoldás!!!

Ellenőrizd!

2014. okt. 29. 22:47
 3/6 Silber ***** válasza:
2014. okt. 29. 22:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem érdekel a Wolframalpha. :-)


Helyesbítenem kell: az általad megoldott egyenletrendszernek valóban az a megoldása, amit leírtál, de rossz egyenletrendszert oldottál meg!!!


A kiírás szerint a két alapegyenlet:


3x - 4y = -5 és

-2x + 6y = 5


A második egyenletben -2x van és nem +2x!


Tehát nem a megoldásod, hanem a feladat megoldása nem jó.

2014. okt. 30. 00:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Gauß eliminációval fél perc:


3x-4y=-5

-2x+6y=5

--------------

6x-8y=-10

-6x+18y=15

--------------

10y=5

y=0,5

>> 3x-4x0.5=-5

>> 3x-2=-5

>> 3x=-3

x=-1

2014. okt. 30. 01:37
 6/6 A kérdező kommentje:
kööööööööösziiiiiiii mindenki :)
2015. márc. 14. 13:11