3x-4y=-5 és -2x+6y=5
az egész feladat elég könnyű de én sajnos nem emlékszem rá.. :( előre is köszi !!
2014. okt. 29. 18:20
1/6 Silber válasza:
3x-4y=-5
2x+6y=5
3x=4y-5
2x=5-6y
x=(4y-5)/3
x=(5-6y)/2
(4y-5)/3=(5-6y)/2
2(4y-5)=3(5-6y)
8y-10=15-18y
26y=25
y=25/26
x=(4*25/26-5)/3=-10/26=-5/13
x=-5/13
y=25/26
4/6 anonim válasza:
Nem érdekel a Wolframalpha. :-)
Helyesbítenem kell: az általad megoldott egyenletrendszernek valóban az a megoldása, amit leírtál, de rossz egyenletrendszert oldottál meg!!!
A kiírás szerint a két alapegyenlet:
3x - 4y = -5 és
-2x + 6y = 5
A második egyenletben -2x van és nem +2x!
Tehát nem a megoldásod, hanem a feladat megoldása nem jó.
5/6 anonim válasza:
Gauß eliminációval fél perc:
3x-4y=-5
-2x+6y=5
--------------
6x-8y=-10
-6x+18y=15
--------------
10y=5
y=0,5
>> 3x-4x0.5=-5
>> 3x-2=-5
>> 3x=-3
x=-1
6/6 A kérdező kommentje:
kööööööööösziiiiiiii mindenki :)
2015. márc. 14. 13:11