1000x+250y+125z=6000 Az a kriterium hogy a szorzok osszege 12 legyen...
Na mar most megoldottam v.hogy de nem tudom levezetni matematikailag (1000*5+250*1+125*6=6000) De nem tudom levezetni kerlek segitsetek... :D Elore is koszonom
2014. okt. 25. 18:51
1/1 anonim válasza:
Ez nem harmadfokú, hanem 3 ismeretlenes.
Elosztod mindkét oldalt 125-el
8x+2y+z = 48
x+y+z = 12 vagyis
z = 12-x-y
8x+2y+(12-x-y) = 48
7x+y = 36
y = 36-7x
Ekkor z = 12-x-y = 12-x-(36-7x) = 6x-24
Bármely
(x, 36-7x, 6x-24) számhármas megoldása az egyenletrendszernek.
Ha ki van kötve, hogy minden tag pozitív egész, akkor
6x-24>0
x>4
és
36-7x>0
36/7>5
Ekkor x csak 5 lehet.
5,1,6 a megoldás.