Harmadfoku egyenlet megoldasa?


1000x+250y+125z=6000 Az a kriterium hogy a szorzok osszege 12 legyen...

Na mar most megoldottam v.hogy de nem tudom levezetni matematikailag (1000*5+250*1+125*6=6000) De nem tudom levezetni kerlek segitsetek... :D Elore is koszonom



2014. okt. 25. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem harmadfokú, hanem 3 ismeretlenes.


Elosztod mindkét oldalt 125-el


8x+2y+z = 48


x+y+z = 12 vagyis

z = 12-x-y


8x+2y+(12-x-y) = 48

7x+y = 36

y = 36-7x

Ekkor z = 12-x-y = 12-x-(36-7x) = 6x-24


Bármely

(x, 36-7x, 6x-24) számhármas megoldása az egyenletrendszernek.


Ha ki van kötve, hogy minden tag pozitív egész, akkor


6x-24>0

x>4

és

36-7x>0

36/7>5


Ekkor x csak 5 lehet.


5,1,6 a megoldás.

2014. okt. 25. 18:57