F (x) és g (x) ebből az hogy lesz f o g?


f(x)=10^x

g(x)=lg(x^2-2)


addig még megvan, h (f(g(x))), de nem jó elméletileg az

lg(x^2-2)^x

valaki elmagyarázná?



2014. okt. 21. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért nem jó, mert nem az x, hanem a 10-es helyére írod a g(x)-et az f-ben.
2014. okt. 21. 20:11
 2/2 anonim ***** válasza:

f(g(x)) azt jelenti, hogy az f függvényben az x helyére beírod a g(x)-et.


f(x) = 10^x

f(g(x))= 10^(g(x))


g(x)-et behelyettesígve:


f(g(x))=10^[lg(x^2-2)] = x^2-2

2014. okt. 22. 12:36