f(x)=10^x
g(x)=lg(x^2-2)
addig még megvan, h (f(g(x))), de nem jó elméletileg az
lg(x^2-2)^x
valaki elmagyarázná?
2014. okt. 21. 20:00
1/2 anonim válasza:
Azért nem jó, mert nem az x, hanem a 10-es helyére írod a g(x)-et az f-ben.
2/2 anonim válasza:
f(g(x)) azt jelenti, hogy az f függvényben az x helyére beírod a g(x)-et.
f(x) = 10^x
f(g(x))= 10^(g(x))
g(x)-et behelyettesígve:
f(g(x))=10^[lg(x^2-2)] = x^2-2