60:180=0.333333333-mal és ebből hogy lesz 1/3 tört? Hogy kell átalakítani? vagy a 0.5-ből 1/2 hogy jön ki?

2014. szept. 27. 13:22
 1/10 A kérdező kommentje:
és a 0.25 ből mi jön ki?
2014. szept. 27. 13:30
 2/10 anonim ***** válasza:

ha leosztod 3mal akkor megkapod hogy 1/3, de igazából 60/180-ad is lehetne

1/2 azt jelenti, hogy egy osztva kettővel vagyis fél vagy 0.5


kisebb nevezőre hozni úgy lehet, hogy megkeresed a legnagyobb közös osztót és elosztod mindkét számot

de kb minden tudományos számológép megcsinálja


minek kell 2014ben ilyen hülyeségeket tanítani? "oktatás"

két tört osztása... aztán majd ha bejön egy x-es tag már egyszerűbb bővíteni... ezt tanácsolom neked is. ha törttel kell számolni akkor inkább bővíts

2014. szept. 27. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:
0.25 az 1/4
2014. szept. 27. 13:34
 4/10 anonim ***** válasza:

de amúgy úgy is lehet, hogy kimondod, hogy ez mi

pl huszon öt század

25/100=1/4=0.25

2014. szept. 27. 13:36
 5/10 A kérdező kommentje:
az 1/4 hogy jön ki?
2014. szept. 27. 13:41
 6/10 A kérdező kommentje:
én erre vagyok kiváncsi mert már radiánt számolunk meg ilyenek
2014. szept. 27. 13:42
 7/10 anonim ***** válasza:
úgy hogy a 25/100-ot leosztottam 25-el...
2014. szept. 27. 13:44
 8/10 A kérdező kommentje:
de az nekem 0.01
2014. szept. 27. 13:47
 9/10 A kérdező kommentje:
ja jo értem :)
2014. szept. 27. 13:48
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!
2014. szept. 27. 13:49