2014. szept. 27. 13:22
1/10 A kérdező kommentje:
és a 0.25 ből mi jön ki?
2014. szept. 27. 13:30
2/10 anonim válasza:
ha leosztod 3mal akkor megkapod hogy 1/3, de igazából 60/180-ad is lehetne
1/2 azt jelenti, hogy egy osztva kettővel vagyis fél vagy 0.5
kisebb nevezőre hozni úgy lehet, hogy megkeresed a legnagyobb közös osztót és elosztod mindkét számot
de kb minden tudományos számológép megcsinálja
minek kell 2014ben ilyen hülyeségeket tanítani? "oktatás"
két tört osztása... aztán majd ha bejön egy x-es tag már egyszerűbb bővíteni... ezt tanácsolom neked is. ha törttel kell számolni akkor inkább bővíts
4/10 anonim válasza:
de amúgy úgy is lehet, hogy kimondod, hogy ez mi
pl huszon öt század
25/100=1/4=0.25
5/10 A kérdező kommentje:
az 1/4 hogy jön ki?
2014. szept. 27. 13:41
6/10 A kérdező kommentje:
én erre vagyok kiváncsi mert már radiánt számolunk meg ilyenek
2014. szept. 27. 13:42
7/10 anonim válasza:
úgy hogy a 25/100-ot leosztottam 25-el...
8/10 A kérdező kommentje:
de az nekem 0.01
2014. szept. 27. 13:47
9/10 A kérdező kommentje:
ja jo értem :)
2014. szept. 27. 13:48
10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!
2014. szept. 27. 13:49