2014. okt. 18. 12:11
1/7 anonim válasza:
p1*V1=p2*V2
És tudjuk, hogy V1=V2*1/2
A többi a Tiéd. ;)
2/7 A kérdező kommentje:
lehet hogy hülyeséget írok, de a nyomás akkor nem 200 kPa lessz ?
2014. okt. 19. 12:45
3/7 anonim válasza:
Nem írtál hülyeséget, teljesen jó a megoldásod.
4/7 A kérdező kommentje:
else hiszem :D nagyon szépen köszi!! A kiindulási alapot is
2014. okt. 19. 13:18
5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ez izoterm állapotváltozás?
2014. okt. 19. 13:27
6/7 anonim válasza:
Igen, mivel a hőmérséklet állandó..
Amennyiben a nyomás állandó, akkor izobár, ha pedig a térfogat állandó, akkor izochor.
7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!! Életet mentettél, mentek a zöld kezek.
2014. okt. 19. 13:29