Ha egy pumpa végét befogjuk s a benne lévő levegőt az eredeti térfogatának felére nyomjuk össze akkor mekkora lessz a 100kPa nyomású levegő nyomása ha közben a hőmérséklet nem változik?

2014. okt. 18. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

p1*V1=p2*V2

És tudjuk, hogy V1=V2*1/2

A többi a Tiéd. ;)

2014. okt. 18. 12:32
 2/7 A kérdező kommentje:
lehet hogy hülyeséget írok, de a nyomás akkor nem 200 kPa lessz ?
2014. okt. 19. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem írtál hülyeséget, teljesen jó a megoldásod.
2014. okt. 19. 12:55
 4/7 A kérdező kommentje:
else hiszem :D nagyon szépen köszi!! A kiindulási alapot is
2014. okt. 19. 13:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ez izoterm állapotváltozás?
2014. okt. 19. 13:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, mivel a hőmérséklet állandó..


Amennyiben a nyomás állandó, akkor izobár, ha pedig a térfogat állandó, akkor izochor.

2014. okt. 19. 13:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!! Életet mentettél, mentek a zöld kezek.
2014. okt. 19. 13:29