Sziszka7249 kérdése:

Egy test rezgőmozgásának ideje 1,6s amplitúdója 4cm. Mekkora legnagyobb sebessége és gyorsulása? Mekkora a test kitérése, sebessége és gyorsulása az egyensúlyi helyzeten történő áthaladás után t1=0,3 és t2=1,3?

Köszi

2014. okt. 17. 15:10
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

y=Asin(2\pi\nu T)

v=2\pi\nu A\cos(2\pi\nu T)

a=-4\pi^2\nu^2A\sin(2\pi\nu T)


Vagy \frac{A^2}{2}=\nu\frac{v^2}{2}+\frac{y^2}{2}

2014. okt. 19. 03:15