Segitseg! Sűrgős! Mik a megfejtések?


1, Egy osztály 3/5 részw fiu. Mekkora az osztalyletszam ,ha a fiúk szama 15. Hany lany jar az osztalyba, a lanyok szama, hany szazaleka az osztalyletszamnak?

2, Egy 1800fos termek arat eloszor leszallitjak 20%kal , majd felemelik 25%kal. Mennyibe kerul igy a termek?

3, egy gepkocsi arat 15%kal csokkentettek. Mennyibe kerult eredetileg,ha most 3850000ftba kerul?



2014. okt. 16. 08:38
 1/3 csabika1971 válasza:

10 lány, 40%.


1800Ft a 25% emelt érték. Mert a mínusz 20% 1440 és ez plusz 25% 1800.


4569411,7 eredeti ár.

2014. okt. 16. 08:55
 2/3 anonim ***** válasza:

3-as feladatnál más az eredmény.

Felírhatjuk, hogy: x-15%*x=3850000

Ez lesz: x-15*x/100=3850000

Közös nevezőre hozzuk, ami 100 lesz.

100*x/100-15*x/100=3850000*100/100

Akkor 100*x-15*x=3850000*100

85*x=385000000

Innen x=4529411,8 forint. Tehát 4529411,8 forintba került eredetileg

2014. okt. 16. 10:33
 3/3 csabika1971 válasza:

Szerintem nem, az én levezetésem.


A hármasnál megadják a jelenlegi árat 3850000, ami az eredeti 85%, és mi éppen a 100% vagyunk kíváncsiak.

Akkor elsőnek a 3850000 osztjuk 85-el, hogy megkapjuk az eredeti ár 1%-át, ez: 45294.117

Majd megszorozzuk 100-zal, az eredmény= 4529411.7

2014. okt. 16. 10:41