Szorzattá alakítás egyszerű kérdés?


Az első tagnál amit bekarikáztam mi az oka annak, hogy nem lehet a következő ismert nevezetes azonosságot alkalmazni?


[link]


""" a másodikon + 2*ab + b másodikon = (a+b) a másodikon """


2014. okt. 15. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A 7x+7/2x-1 valahogy a második sorban felszívódott. Nem tudom elképzelni, hogy mért ne használhatnád az azonosságot, viszont ne felejts el kikötéseket tenni x-re. Mivel 0-val nem oszthatunk, így x nem lehet 0,5 és -1 sem. Ha a megfelelő kikötések megvannak, utána egyszerűsíthetsz.
2014. okt. 15. 10:33
 2/3 A kérdező kommentje:
és minek a négyzete lesz öt? Hát kicsit megzavarodtam pedig nagyon egyszerű
2014. okt. 15. 11:04
 3/3 anonim ***** válasza:

((5x²+10x+5)/(12x-6)):((7x+7)/(2x-1))=

((5*(x²+2x+1))/(6*(2x-1))):((7*(x+1))/(2x-1))=

((5*(x+1)²)/(6*(2x-1)))*((2x-1)/(7*(x+1)))=

(5*(x+1)²*(2x-1))/(6*(2x-1)*7*(x+1))=

5/42*(x+1)


A kikötéseket meg az előbb írtam.

2014. okt. 15. 11:15