Az első tagnál amit bekarikáztam mi az oka annak, hogy nem lehet a következő ismert nevezetes azonosságot alkalmazni?
""" a másodikon + 2*ab + b másodikon = (a+b) a másodikon """
2014. okt. 15. 10:13
1/3 anonim válasza:
A 7x+7/2x-1 valahogy a második sorban felszívódott. Nem tudom elképzelni, hogy mért ne használhatnád az azonosságot, viszont ne felejts el kikötéseket tenni x-re. Mivel 0-val nem oszthatunk, így x nem lehet 0,5 és -1 sem. Ha a megfelelő kikötések megvannak, utána egyszerűsíthetsz.
2/3 A kérdező kommentje:
és minek a négyzete lesz öt? Hát kicsit megzavarodtam pedig nagyon egyszerű
2014. okt. 15. 11:04
3/3 anonim válasza:
((5x²+10x+5)/(12x-6)):((7x+7)/(2x-1))=
((5*(x²+2x+1))/(6*(2x-1))):((7*(x+1))/(2x-1))=
((5*(x+1)²)/(6*(2x-1)))*((2x-1)/(7*(x+1)))=
(5*(x+1)²*(2x-1))/(6*(2x-1)*7*(x+1))=
5/42*(x+1)
A kikötéseket meg az előbb írtam.