2014. okt. 14. 19:18
1/3 anonim válasza:
t1=6h v1=30km/h t2=9h v2=45km/h
s1=s2
x*45=(x+3)*30
45x=30x=90
15x=90
x=6 6 óra után éri útól.6*45=270km 270km után éri be a teherhajót.
2/3 anonim válasza:
A gyorsabb 3 óra késéssel indul.
A lassabb eddigre összeszed óránként 30, így összesen 90 km előnyt.
Ha a lassabb 30 km-t tud megtenni óránként, a gyorsabb meg 45-öt, akkor óránként 15 km-t tud hozni a gyorsabb a lassabbon.
Tehát a kérdés, hogy a 90 km előnyben, hányszor van meg a 15 km.
6-szor, tehát 6 óra kell ahhoz, hogy ledolgozza a hátrányát, és utolérje.
Eddigre már 9+6=15, délután 3 óra lesz.
Az összes megtett út pedig 6*45= 270 km.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!!
2014. okt. 15. 19:59