Egy kikötőből 6 -kor 30 km/h sebességgel indul el egy teherhajó.9 -kor elindul utána egy személyszállító hajó, melynek átlagos sebessége 45 km/h . Mikor és hány kilométer után éri uton?


2014. okt. 14. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

t1=6h v1=30km/h t2=9h v2=45km/h

s1=s2

x*45=(x+3)*30

45x=30x=90

15x=90

x=6 6 óra után éri útól.6*45=270km 270km után éri be a teherhajót.

2014. okt. 14. 19:39
 2/3 anonim válasza:

A gyorsabb 3 óra késéssel indul.


A lassabb eddigre összeszed óránként 30, így összesen 90 km előnyt.


Ha a lassabb 30 km-t tud megtenni óránként, a gyorsabb meg 45-öt, akkor óránként 15 km-t tud hozni a gyorsabb a lassabbon.


Tehát a kérdés, hogy a 90 km előnyben, hányszor van meg a 15 km.

6-szor, tehát 6 óra kell ahhoz, hogy ledolgozza a hátrányát, és utolérje.


Eddigre már 9+6=15, délután 3 óra lesz.

Az összes megtett út pedig 6*45= 270 km.

2014. okt. 14. 19:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!!
2014. okt. 15. 19:59