Ezt a matek házit hogy kellene megcsinálni?


Írjuk fel a kör egyenletét ha

középpontja az O(-5;2) pont, sugara 3


2014. okt. 13. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:

az ilyen emberek minek járnak iskolába?


Van a kör egyenletének képlete, abba kell behelyettesíteni.

(x.U)^2*(y*V)^2=r^2


O(U;V)

r=sugár

a képletnek úgy kell kinéznie, hogy valami x^2*valami y^2=r^2

2014. okt. 13. 10:12
 2/7 anonim ***** válasza:

tehát

-5x^2*2y^2=9

2014. okt. 13. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:

kicsit javítanák a képleten:

(x-u)^2+(y-v)^2=r^2

tehát:

(x+5)^2+(y-2)^2=9

2014. okt. 13. 10:42
 4/7 A kérdező kommentje:
És elég ha csak felírom a képletet és behelyettesítek vagy meg is kell oldani?
2014. okt. 13. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:
igen... arcoskodik az ember aztán meg nincs is igaza
2014. okt. 13. 15:50
 6/7 anonim ***** válasza:

ez már meg van oldva

nekem volt érettségiben ilyen feladatom és ott megkaptam csak a behelyettesítés a pontot

mondjuk ez már kanonikus alak...

2014. okt. 13. 15:52
 7/7 anonim ***** válasza:

A kör egyenlet felírásával készen vagyunk.

Ez egy kétismeretlenes egyenlet aminél olyan x és y párok

lesznek a megoldásai azaz a körvonal pontjai ami kielégítik a fenti egyenletet.

2014. okt. 13. 16:03