Írjuk fel a kör egyenletét ha
középpontja az O(-5;2) pont, sugara 3
2014. okt. 13. 08:11
1/7 anonim válasza:
az ilyen emberek minek járnak iskolába?
Van a kör egyenletének képlete, abba kell behelyettesíteni.
(x.U)^2*(y*V)^2=r^2
O(U;V)
r=sugár
a képletnek úgy kell kinéznie, hogy valami x^2*valami y^2=r^2
3/7 anonim válasza:
kicsit javítanák a képleten:
(x-u)^2+(y-v)^2=r^2
tehát:
(x+5)^2+(y-2)^2=9
4/7 A kérdező kommentje:
És elég ha csak felírom a képletet és behelyettesítek vagy meg is kell oldani?
2014. okt. 13. 15:49
5/7 anonim válasza:
igen... arcoskodik az ember aztán meg nincs is igaza
6/7 anonim válasza:
ez már meg van oldva
nekem volt érettségiben ilyen feladatom és ott megkaptam csak a behelyettesítés a pontot
mondjuk ez már kanonikus alak...
7/7 anonim válasza:
A kör egyenlet felírásával készen vagyunk.
Ez egy kétismeretlenes egyenlet aminél olyan x és y párok
lesznek a megoldásai azaz a körvonal pontjai ami kielégítik a fenti egyenletet.