Adott a valós számok halmazán értelmezett f(x)=(x+2)^2+4 függvény. Adja meg a függvény minimumának helyét és értékét.2014. okt. 12. 13:26
1/16 anonim válasza:
Deriváld le, tedd egyenlővé 0-val, majd megoldod.
2/16 anonim válasza:
ahol a derivált nulla, ott szélső érték LEHET
3/16 anonim válasza:
-60 ez az x értéke, ezt még meg kell itegrálni, majd gyök alatt 10-el, 2-vel kell szorozni, ez lesz a valós érték. Ugyan ezt el kell behelyettesítve és akkor kapod meg a füg minimum helyét.
4/16 A kérdező kommentje:
és hogy tegyem egyenlővé 0-val?
2014. okt. 12. 13:52
5/16 anonim válasza:
Hát odaírod a végére, hogy =0 és megoldod. :D
6/16 A kérdező kommentje:
az odáig oké, de én nem nagyon értek a matekhoz és az egyenlet megoldás se megy nagyon
2014. okt. 12. 14:02
7/16 anonim válasza:
Felbontod a zárójelet, majd a másodfokú megoldóképlettel kiszámolod. Ehhez nem kell túl sok ismeret.
8/16 anonim válasza:
(x+2)^2+4=o
x^2+2x+2x+4+4=0
x^2+4x+8=0
9/16 anonim válasza:
Első lépésként lederiválod:
f'(x)=2*x+4
Ezt egyenlővé teszed 0-val és megkapod, hogy x=-2
Ezt visszahelyettesíted az eredeti függvénybe, és megkapod, hogy y=4, tehát a minimum: M(-2;4)
10/16 A kérdező kommentje:
Így már rendben van köszönöm:)
2014. okt. 12. 14:52