Ezt a matek házit hogy kell megcsinálni?

Adott a valós számok halmazán értelmezett f(x)=(x+2)^2+4 függvény. Adja meg a függvény minimumának helyét és értékét.
2014. okt. 12. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Deriváld le, tedd egyenlővé 0-val, majd megoldod.
2014. okt. 12. 13:35
 2/16 anonim ***** válasza:
ahol a derivált nulla, ott szélső érték LEHET
2014. okt. 12. 13:40
 3/16 anonim ***** válasza:
-60 ez az x értéke, ezt még meg kell itegrálni, majd gyök alatt 10-el, 2-vel kell szorozni, ez lesz a valós érték. Ugyan ezt el kell behelyettesítve és akkor kapod meg a füg minimum helyét.
2014. okt. 12. 13:51
 4/16 A kérdező kommentje:
és hogy tegyem egyenlővé 0-val?
2014. okt. 12. 13:52
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát odaírod a végére, hogy =0 és megoldod. :D
2014. okt. 12. 13:56
 6/16 A kérdező kommentje:
az odáig oké, de én nem nagyon értek a matekhoz és az egyenlet megoldás se megy nagyon
2014. okt. 12. 14:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Felbontod a zárójelet, majd a másodfokú megoldóképlettel kiszámolod. Ehhez nem kell túl sok ismeret.
2014. okt. 12. 14:13
 8/16 anonim ***** válasza:

(x+2)^2+4=o


x^2+2x+2x+4+4=0


x^2+4x+8=0

2014. okt. 12. 14:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Első lépésként lederiválod:

f'(x)=2*x+4

Ezt egyenlővé teszed 0-val és megkapod, hogy x=-2

Ezt visszahelyettesíted az eredeti függvénybe, és megkapod, hogy y=4, tehát a minimum: M(-2;4)

2014. okt. 12. 14:41
 10/16 A kérdező kommentje:
Így már rendben van köszönöm:)
2014. okt. 12. 14:52
1 2