2014. okt. 11. 15:44
2/7 anonim válasza:
az előzőnek nincs igaza
egyharmad x a mínusz kétharmadikon
3/7 anonim válasza:
A szükséges deriválási szabályok:
hatvány deriváltja: (x^n)'=n*x^(n-1)
konstans*x'=(konstans*x)'
(3*gyök(x))'=(3*x^0,5)'
n=0,5
(3*x^0,5)'=1,5*x^0,5
4/7 anonim válasza:
kedves 2-es, mégis milyen logika mentén jött ki neked az az eredmény, ha szabd tudni?
5/7 anonim válasza:
Harmadik vagyok
Az utolsó lépésnél véletlenül lemaradt egy mínusz jel:
(3*x^0,5)'=1,5*x^-0,5
6/7 anonim válasza:
Am a kettes logikájára én is kíváncsi vagyok, mindenféle kötözködés nélkül.
7/7 anonim válasza:
jaj bocsi előző vagyok. Azt olvastam h köbgyök x...:D
szóval nekem nincs igazam