Mi a 3* gyök x deriváltja?

2014. okt. 11. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3*x^0.5--->1.5*x^(-0.5)
2014. okt. 11. 15:46
 2/7 anonim válasza:

az előzőnek nincs igaza

egyharmad x a mínusz kétharmadikon

2014. okt. 11. 16:15
 3/7 anonim ***** válasza:

A szükséges deriválási szabályok:

hatvány deriváltja: (x^n)'=n*x^(n-1)

konstans*x'=(konstans*x)'


(3*gyök(x))'=(3*x^0,5)'


n=0,5


(3*x^0,5)'=1,5*x^0,5

2014. okt. 11. 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:
kedves 2-es, mégis milyen logika mentén jött ki neked az az eredmény, ha szabd tudni?
2014. okt. 11. 16:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok


Az utolsó lépésnél véletlenül lemaradt egy mínusz jel:


(3*x^0,5)'=1,5*x^-0,5

2014. okt. 11. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Am a kettes logikájára én is kíváncsi vagyok, mindenféle kötözködés nélkül.
2014. okt. 11. 16:20
 7/7 anonim válasza:

jaj bocsi előző vagyok. Azt olvastam h köbgyök x...:D

szóval nekem nincs igazam

2014. okt. 11. 16:32