Egy autó egyenes vonalban halad az úton, amikor a sofőr megpillant egy szarvast tőle 39.4 m távolságban. Azonnal a fékre lép, és 9.3 m/s2 lassulással sikerül elkerülnie a balesetet, azaz a szarvas előtt éppen állóra fékezi az autót?


Mekkora sebességgel haladt az autó km/h-ban megadva?


Egyszer kijött 68.97 km/h meg 103 km/h , egyiket sem fogadta el. Valaki levezetné nekem mintha öt éves lennék ? ^^


2014. okt. 10. 10:56
 1/1 anonim ***** válasza:

v1 = v0-a*t


v1=0, mert megállt.


a*t = v0


s= v0*t-a/2t^2


s-t és a-t ismerjük. v0 és t-re pedig van két egyenlet. v0 beírható a másodikban, amiből t-t utána már kiszámolhatjuk.


s= (a*t)*t-a/2t^2


s = a/2 * t^2


t = gyök ( 2s/a)

t = 2,91 s


A sebessége: a*t = 27,07m/s, ami 97,45 km/h

2014. okt. 10. 11:30