Mekkora sebességgel haladt az autó km/h-ban megadva?
Egyszer kijött 68.97 km/h meg 103 km/h , egyiket sem fogadta el. Valaki levezetné nekem mintha öt éves lennék ? ^^
2014. okt. 10. 10:56
1/1 anonim válasza:
v1 = v0-a*t
v1=0, mert megállt.
a*t = v0
s= v0*t-a/2t^2
s-t és a-t ismerjük. v0 és t-re pedig van két egyenlet. v0 beírható a másodikban, amiből t-t utána már kiszámolhatjuk.
s= (a*t)*t-a/2t^2
s = a/2 * t^2
t = gyök ( 2s/a)
t = 2,91 s
A sebessége: a*t = 27,07m/s, ami 97,45 km/h