A) log gyokjel alatt 27 81 a -9/5

B) log11 1/121

C) log 25 1/625


2014. okt. 8. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elsőnél a 81 után a -9/5 azt jelenti, hogy annyiadik hatványra van emelve a 81?


Azt kell végiggondolni, hogy az alapot hányadikra kell emelned ahhoz, hogy megkapd azt, aminek a logaritmusát keresed.


Tehát:

B) log11 (1/121) = log11 ((1/11)^2), tehát ez = 2

C) log25 (1/625) = log25 ((1/25)^2), tehát ez is = 2

2014. okt. 8. 19:10