A) log gyokjel alatt 27 81 a -9/5
B) log11 1/121
C) log 25 1/625
2014. okt. 8. 18:59
1/1 anonim válasza:
Az elsőnél a 81 után a -9/5 azt jelenti, hogy annyiadik hatványra van emelve a 81?
Azt kell végiggondolni, hogy az alapot hányadikra kell emelned ahhoz, hogy megkapd azt, aminek a logaritmusát keresed.
Tehát:
B) log11 (1/121) = log11 ((1/11)^2), tehát ez = 2
C) log25 (1/625) = log25 ((1/25)^2), tehát ez is = 2