Találjunk olyan n természetes számot melyre n és 100+n is négyzetszám lesz?

eddig egyet találtam..valaki segitene

2014. okt. 8. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyiket találtad meg?
2014. okt. 8. 19:06
 2/4 anonim ***** válasza:

576=24*24

676=26*26


Többet nem is fogsz találni.

2014. okt. 8. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A másik ugyanilyen kérdésednél már megírtam, hogy a 0-n és az 576-on kívül nincs más. Ha az okára is kíváncsi vagy, talán ott is megkérdezhetted volna.


Egyébként: ha két négyzetszám különbsége 100, azaz

k^2-l^2=100, akkor

(k+l)(k-l)=100.

100-at kell tehát két egész szám szorzatára bontani. A lehetőségek:

1*100,

2*50,

4*25,

5*20,

10*10.

Ezek közül csak az jöhet szóba, ahol a tényezők összege páros, ellenkező esetben ugyanis (k+l)+(k-l)=2k páratlan lenne, ami lehetetlen.

A lehetőségek tehát:

k+l=k-l=10

vagy

k-l=2 és k+l=50.

Innen k és l visszakeresését rád bízom.

2014. okt. 8. 19:10
 4/4 A kérdező kommentje:
én se találtam mást,de minimum 3at kellett volna összegy űjteni..de köszönöm szépen:)*
2014. okt. 8. 19:19