eddig egyet találtam..valaki segitene2014. okt. 8. 18:37
2/4 anonim válasza:
576=24*24
676=26*26
Többet nem is fogsz találni.
3/4 anonim válasza:
A másik ugyanilyen kérdésednél már megírtam, hogy a 0-n és az 576-on kívül nincs más. Ha az okára is kíváncsi vagy, talán ott is megkérdezhetted volna.
Egyébként: ha két négyzetszám különbsége 100, azaz
k^2-l^2=100, akkor
(k+l)(k-l)=100.
100-at kell tehát két egész szám szorzatára bontani. A lehetőségek:
1*100,
2*50,
4*25,
5*20,
10*10.
Ezek közül csak az jöhet szóba, ahol a tényezők összege páros, ellenkező esetben ugyanis (k+l)+(k-l)=2k páratlan lenne, ami lehetetlen.
A lehetőségek tehát:
k+l=k-l=10
vagy
k-l=2 és k+l=50.
Innen k és l visszakeresését rád bízom.
4/4 A kérdező kommentje:
én se találtam mást,de minimum 3at kellett volna összegy űjteni..de köszönöm szépen:)*
2014. okt. 8. 19:19