Melyik a nagyobb a km/h vagy a m/s?


2014. okt. 8. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
1 km /h = 1 * 1000m / 3600 s = 1000/3600 m/s
2014. okt. 8. 17:32
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát a kilóméter csak nagyobb mint a méter, a zóra is nagyobb a másodpercné, akkó most melyik, és mihez képest?
2014. okt. 8. 17:34
 3/3 909 válasza:

A m/s a nagyobb

mert!

1 Km/h az 1km egy óra alatt, de az 1 m/s az 3,6 km (3600m) egy óra alatt!

Számítás:

1 óra(h) az 3600 másodperc (s) vagyis 3600-zal szorzom a métert osztom 1000-rel ami 3,6 km! Remélem egyszerű voltam :) Írj ha kell egyenlet is :D

2014. okt. 8. 17:45