Ki tudja megoldani a példát?


Találjunk olyan n természetes számot, melyre n és 100+n is négyzetszám lesz.

Minél több kéne.Köszönöm!



2014. okt. 8. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
0, 576. Más nincs.
2014. okt. 8. 16:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyet találtam:


576 = 24 * 24

676 = 26 * 26

2014. okt. 8. 16:34
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Két egymást követő négyzetszám különbsége: (n+1)^2-n^2=2n+1. Azaz egymást követő páratlan számok összegeként állítsd elő a 100-at. Az világos, hogy páros sokra van szükség. Megint elővesszük a páratlan számokat: 2n+1 + 2(n+1)+1+..., összesen k darab, ekkor az eredmény 2kn+\sum_{i=1}^k 2i-1=2kn+k^2=k(2n+k)=100. 100 osztópárjai:(1,100), (2,50), (4,25), (5,20), (10,10). Innen megvan k és n is, onnan pedig a feladat megoldásai.
2014. okt. 9. 10:14
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Ja, elfelejtettem, hogy n^2 lesz a keresett szám...
2014. okt. 9. 10:16