Valami jó matekos segítene?

gyök alatt 2 szorozva(gyökalatt 32- gyökalatt 8) hogy lesz 4? hogy kell kiszámolni?

2014. okt. 7. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
gyökkettő*(4*gyökkettő-2*gyökkettő)=gyökkettő*2*gyökkettő=4
2014. okt. 7. 18:38
 2/4 A kérdező kommentje:
a négyes meg a kettes hogy került bele a zárójelbe?
2014. okt. 7. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy (4*gyök(2))^2 = 4^2*gyök(2)^2 = 16*2 = 32, hasonlóan a másiknál 8 = 4*2 = (2*gyök(2))^2.


Ezekből láthatod, hogy a gyök(32) és gyök(8) miért annyi, amennyi.

2014. okt. 7. 19:26
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2014. dec. 17. 18:51