Matematika egyenlet rendezés. Kép mellékelve. Valaki megtudná mutatni hogy hogy kell ezt rendezni?

[link]

2014. okt. 7. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Eloszor kibontod a zarojelet, azt kapod, hogy x^2-6x+9 + 2x = 14. A -6x-hez hozzaadod a 2x-et es mindket oldalbol kivonsz 14-et: x^2-4x-5=0
2014. okt. 7. 16:41
 2/4 anonim ***** válasza:

elvégzed a négyzetre emelést, és elvégzed a műveleteket:

x négyzet -6*x + 9 +2*x = 14

Összevonunk, nullára redukálunk:

x négyzet - 4*x -5 = 0

ezt a másodfokú egyenletet kell megoldani


Nem tudok képleteket írni, megpróbálom anélkül:

x egy,kettő = 4 plusz-mínusz négyzetgyök 1+ + 0 törve 2 -vel


x1 = 5

x2 = -1

2014. okt. 7. 16:43
 3/4 A kérdező kommentje:
az x^2 után hogy lesz 6x illetve 9 ?
2014. okt. 7. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:
az (x-3) a négyzeten: első tag négyzete (x négyzet), első és második tag szorzatának kétszerese 2*x*mínusz3), második tag négyzete (9)
2014. okt. 7. 17:14