Ennek a feladatnak szeretném megérteni a mechanizmusát, hogy hogyan kell ilyen eredményre felírni az egyenletet.


V1×10^-2+V2×10^-3=(V1+V2)×10^-2,5


V1 , V2 az térfogat, és a két oldat egymáshoz viszonyított aránya a kérdés.


A helyes megoldás ez: V2/V1=3,17

csak sajnos én nem tudom így megoldani, ilyen formájúvá.


Remélem érthetően írtak le a kérdésemet és előre is köszönöm a válaszodat. Szia!



2013. jan. 8. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes 10^(-2) helyett 0,01-et írni, mert akkor értelmesebben átlátható az egész


10^(-2,5) nem tudom, hogy ezt akartad-e írni, de ezt számológéppel ki lehet számolni.


v1*0,01+v2*0,001=(v1+v2)*0,00316


Ahhoz, hogy v2/v1-et megkapd a v2-nek az egyik oldalon v1-nek a másikon kell lennie, és akkor osztás után kijön ez az alak.


1. felbontom a zárójelet


v1*0,01+v2*0,001=v1*0,00316+v2*0,00316


2. v1-et balra viszem, v2-őt jobbra


v1*0,01-v1*0,00316=v2*0,00316-v2*0,001


3. kiemelem a v1-et illetve v2-őt


v1*(0,01-0,00316) = v2*(0,00316-0,001)


Zárójelben elvégzem a műveletet


0,0068*v1 = 0,0022*v2 /:v1


0,0068 = 0,0022*v2/v1 /:0,0022


3,162 = v2/v1



Ennyi.

2013. jan. 8. 14:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2013. jan. 8. 19:39