Diszkrét matek I. , Relációk: Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?


[link]


Konkrét számpárokkal értem, hogy hogyan kell, de így már nem annyira. A megoldást is tudom csak azt, hogy hogy jön ki, azt elmagyarázná valaki?



2014. okt. 6. 15:25
 1/2 A kérdező kommentje:

[link]


ezek a megoldások.

2014. okt. 6. 15:27
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Gondolom a relációk szorzása valójában kompozíció akar lenni. Következetesen alkalmazni kell a definíciókat. Pl.:

1; \alpha^{-1}:=\left\{\left(x,y\right)\in\mathbb{E}^2:y az x szülője\right\}

2014. okt. 7. 21:18