Marko polo kérdése:

Valaki el tudná magyarázni az alábbiakat? Csak magyarázat kéne, hogy-hogyan kell megoldani.


1. Egy személygépkocsi a segességét 15 s alatt 5 m/s ról 20 m/s -ra növeli.

a) Mekkora a gyorsulása?

b) Mekkora utat tesz meg a mozgás ezen időszakában ?

2. Egy kezdősebesség nélkül induló , egyenletesen gyorsuló test 6 s alatt 9 m utat tesz meg.

a) Mekkora a mozgó test gyorsulása?

b) Mekkora a test sebessége 6 s eltelte után?

c) Mekkora utat tett meg a test az ötödik másodperc végéig?

d) Mekkora utat tett meg a mozgás ötödik és hatodik másodperce között ?

-----------------------------

Körülbellül ennyi ...



2014. okt. 5. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:

1) a=dv/dt

a)ismered dt-t(15s) és dv-t(20-5), kérdés az 'a'

b) s=v0*t + (a/2)*t^2, ahol v0=5m/s, a gyorsulást az előbb számoltad, az idő pedig adott.


2) Ugyanezen az elven kell megoldani:

a) teljesen hasonó

b) szintén, csak itt ugye v0=0, benne van a feladatban, hogy kezdősebesség nélkül indul

c)ugyanaz a képlet, csak t=5 másodperccel számolsz

d) az előző két feladat különbsége

2014. okt. 5. 12:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2014. okt. 5. 12:41