9. es fizika feladat magyarázat?


Sziasztok! Fizikából nagyon rossz a tanárunk és alig magyaráz el valamit, szóval segítség kéne.


A feladat a következő: A folyó partján egymástól 50 km távolságra levő két város között hajó közlekedik. A folyó sodrásának irányában 2 óra, az áramlással szembe 3 óra a menetidő. Határozzuk meg:


a, a folyó vizének a parthoz, és

b, a hajónak a vízhez viszonított sebességét!



Kérlek ha lehet, minden részletet magyarázzatok el mert nagyon nem értem. Lépésről lépésre. Előre is köszönöm!


2014. szept. 23. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

s = v*t --> t = s/v


lefelé

seb: v + vf

út: 50

idő: 50/(v + vf) = 2 (1)


felfelé

seb: v - vf

út: 50

idő: 50/(v - vf) = 3 (2)


(1)

25 = v + vf --> v = 25 - vf


(2)

50 = 3v - 3vf

50 = 3(25 - vf) - 3vf

50 = 75 - 3vf - 3vf

6vf = 25

vf = 4,17 km/h A folyó sebessége a parthoz viszonyítva.


v = 25 - vf = 20,83 km/h A hajó sebessége a parthoz viszonyítva.

2014. szept. 23. 21:46