Koszinusz tetel ( c^2=a^2+b^2-2ab*cosgamma) atrendezve hogy nez ki, ha a szoget keressuk?


2014. okt. 4. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Először cos(y)-ra rendezzük:


-(c^2-a^2-b^2)/(2ab)=cos(y), innen pedig


arccos(-(c^2-a^2-b^2)/(2ab))=y (y=gamma)

2014. okt. 4. 15:33
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. okt. 4. 15:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :))
2014. okt. 4. 20:06