sin^2 45 * tg60 * cos^2 60 =?2014. szept. 11. 19:55
1/4 A kérdező kommentje:
valaki!!!!!!!
2014. szept. 11. 20:21
2/4 anonim válasza:
Nevezetes szögfüggvény-értékek, illik tudni:
sin(45°)=gyök(2)/2
tg(60°)=gyök(3)
cos(60°)=1/2
Innen már meg kell, hogy tudd oldani.
3/4 A kérdező kommentje:
ezeket en is tudom . de valamit elrontok a levezeteseben mert nem az jon ki ami a megoldas
2014. szept. 11. 21:05
4/4 anonim válasza:
sin(45°)=gyök(2)/2
tg(60°)=gyök(3)
cos(60°)=1/2
=(gyök(2)/2)^2*gyök(3)*(1/2)^2=2/4*gyök(3)*1/4=2*gyök(3)/16=gyök(3)/8. Ha nem ez jött ki, akkor elszámoltál valamit. Ha ez jött ki, akkor a megoldókulcs nem jó.