Ennek a levezeteseben segitene vki? (matek)

sin^2 45 * tg60 * cos^2 60 =?

2014. szept. 11. 19:55
 1/4 A kérdező kommentje:
valaki!!!!!!!
2014. szept. 11. 20:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Nevezetes szögfüggvény-értékek, illik tudni:


sin(45°)=gyök(2)/2


tg(60°)=gyök(3)


cos(60°)=1/2


Innen már meg kell, hogy tudd oldani.

2014. szept. 11. 20:46
 3/4 A kérdező kommentje:
ezeket en is tudom . de valamit elrontok a levezeteseben mert nem az jon ki ami a megoldas
2014. szept. 11. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:

sin(45°)=gyök(2)/2


tg(60°)=gyök(3)


cos(60°)=1/2


=(gyök(2)/2)^2*gyök(3)*(1/2)^2=2/4*gyök(3)*1/4=2*gyök(3)/16=gyök(3)/8. Ha nem ez jött ki, akkor elszámoltál valamit. Ha ez jött ki, akkor a megoldókulcs nem jó.

2014. szept. 11. 21:13