Matematika házi, a feladat:Szivünk kb.70-et ver percenként. Számitsuk ki, mennyit ver a szivünk eddigi életünk során ( a számok normál alakját vesszük, mondjuk ez semmitsem mond nekem ) Ezt hogy kell kiszámolni?


2014. okt. 2. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

70*60*24*365*életkorod...


amúgy nem lehet kiszámítani...mert már születés előtt is ver a szived, kb 2szer olyan gyorsan+ az izgalmi állapotban 100 körülre is felmehet...

2014. okt. 2. 18:51
 2/3 anonim ***** válasza:

A normálalak azt jelenti, hogy egy orbitálisan nagy számot rövidítve írunk le, például:


2.600.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000


Ezt úgy írjuk le röviden, hogy 2,6*10^21 (10 a 21. hatványon)


Tehát keresünk egy számot, ami 1-nél nem kisebb de 10-nél kisebb, és azt a számot megszorozzuk a megfelelő 10-hatvánnyal.


Nézzünk egy 20 éves embert. Azt fogjuk kiszámolni, hogy hány perc van 20 évben:


20 évben 20*365+5=7.305 nap van (feltesszük hogy 5 azökőév volt, innen a +5 nap). 7.305 napban 7.305*24=175.320 óra van. 175.320 órában 175.320*60=10.519.200 perc van. 10.519.200 perc alatt 10.519.200*70=763.344.000-t ver a szív.


Ezt átírhatjuk normálalakba: 7,63344*10^8-szor ver a szív.


Ugyanez a számítási mód a saját szívverésszámod esetében is.

2014. okt. 2. 18:55
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vválaszokat :) .. Nagyjából már értem :D
2014. okt. 2. 20:31