Egy könnyen mozgó dugattyúval elzárt 0,8 dm 2 alapterületű hengeres edényben 0 Co hőmérsékletű,4 dm 3 térfogatú ammóniagáz van. Melegítés hatására a dugattyú 5 cm-t elmozdul. Mekkora a felmelegített gáz hőmérséklete? (A gázt tekintsük valódinak! )

2014. okt. 2. 16:00
 1/2 Bugya Péter ***** válasza:

Adatok:

A=0,8dm^2

T₀=0°C

V₀=4dm³

Δh=5cm=0,5dm

ßammónia=3,802*10^-3 1/°C

ΔT=?


Megoldás:

ΔT=(A*Δh)/(V₀*ßammónia)=

(0,8dm^2*0,5dm)/(4dm^3*3,802*10^-3 1/°C)=26,3°C

T=T₀+ΔT=0°C+26,3°C=26,3°C

2014. okt. 3. 08:32
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. okt. 4. 17:41