Mindkét oldalon mozgatható dugattyúval lezárt edényben az egyik dugattyú átmérője 10cm a másiké 30cm. A 30 cm-es dugattyúra 12N erő hat, ezzel nyomjuk le a folyadékot. A másik oldalon mekkora erővel emelkedik a 10cm-es dugattyú?

2014. máj. 22. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Az F/A hányados állandó lesz(ez a nyomás), tehát:

F1/A1 = F2/A2, ahol

F1=12N

A1=30cm átmérőjű kör területe

A2=10cm átmérőjű kör területe

F2=?


Az egyenletben csak F2 az ismeretlen, és egyben válasz a kérdésre, hajrá!

2014. máj. 22. 18:35
 2/8 A kérdező kommentje:
Na így már kicsit többet tudok köszi!
2014. máj. 22. 18:38
 3/8 A kérdező kommentje:
igazából csak azt nem tudtam hogyan számoljam ki az A1-et meg az a2-őt a többi tiszta
2014. máj. 22. 18:39
 4/8 A kérdező kommentje:
de igazából még mindig nem tudom mennyi 30 és 10cm átmérőjű kör területe
2014. máj. 22. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:

A=pi*r^2=(pi*d^2)/4 ,ahol

r=a kör sugara

d=a kör átmérője


Teljesen mindegy hogy számolod, amelyik neked kényelmesebb.

2014. máj. 22. 19:20
 6/8 A kérdező kommentje:
az lehetséges ha az eredmény el se éri a 2N-t? (1,714 N)
2014. máj. 22. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze! Ez a lényege az ilyen berendezéseknek. Gondolj bele, relatív kis erőkifejtéssel a másik oldalon sokkal nagyobb (emelő)munkát tudunk végezni.
2014. máj. 22. 20:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :D
2014. máj. 22. 20:09