2014. máj. 22. 18:14
1/8 anonim válasza:
Az F/A hányados állandó lesz(ez a nyomás), tehát:
F1/A1 = F2/A2, ahol
F1=12N
A1=30cm átmérőjű kör területe
A2=10cm átmérőjű kör területe
F2=?
Az egyenletben csak F2 az ismeretlen, és egyben válasz a kérdésre, hajrá!
2/8 A kérdező kommentje:
Na így már kicsit többet tudok köszi!
2014. máj. 22. 18:38
3/8 A kérdező kommentje:
igazából csak azt nem tudtam hogyan számoljam ki az A1-et meg az a2-őt a többi tiszta
2014. máj. 22. 18:39
4/8 A kérdező kommentje:
de igazából még mindig nem tudom mennyi 30 és 10cm átmérőjű kör területe
2014. máj. 22. 18:43
5/8 anonim válasza:
A=pi*r^2=(pi*d^2)/4 ,ahol
r=a kör sugara
d=a kör átmérője
Teljesen mindegy hogy számolod, amelyik neked kényelmesebb.
6/8 A kérdező kommentje:
az lehetséges ha az eredmény el se éri a 2N-t? (1,714 N)
2014. máj. 22. 19:49
7/8 anonim válasza:
Persze! Ez a lényege az ilyen berendezéseknek. Gondolj bele, relatív kis erőkifejtéssel a másik oldalon sokkal nagyobb (emelő)munkát tudunk végezni.
8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :D
2014. máj. 22. 20:09