Két kosárban összesen 126 darab alma van. Ha az egyik kosárba még annyit tennénk, mint a benne lévő alma egyharmad része, a másikból pedig kivennénk a benne lévő alma egyharmad részét, akkor mindkét kosárban ugyanannyi lenne. Hány darab alma van az egyik és mennyi a másik kosárban? Végezz ellenőrzést!2014. máj. 7. 16:05
2/4 A kérdező kommentje:
számolás??? légyszii :)
2014. máj. 7. 16:22
3/4 anonim válasza:
(4/3)x=(2/3)y -> 2x=y
x+y=126
x+2x=126 -> x=42; y=84
4/4 anonim válasza:
Egyenletrendszer:
1. x+y=126
2. x+(x/3)=y-(y/3) --->egyszerűsítve 4x=2y
Az elsőből kifejezed valamelyiket: pl. x=126-y, majd behelyettesítesz:
4*(126-y)=2y
504=6y
y=84 -ez az egyik kosár tartalma
visszahelyettesítve : x=126-84=42 - ennyi van a másik kosárban
Ell:
x+y=126
84+42=126
126=126 ---> tényleg ennyi alma van a két kosárban összesen.
-P-