Hány darab alma van az egyik és mennyi a másik kosárban?

Két kosárban összesen 126 darab alma van. Ha az egyik kosárba még annyit tennénk, mint a benne lévő alma egyharmad része, a másikból pedig kivennénk a benne lévő alma egyharmad részét, akkor mindkét kosárban ugyanannyi lenne. Hány darab alma van az egyik és mennyi a másik kosárban? Végezz ellenőrzést!
2014. máj. 7. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
42; 84
2014. máj. 7. 16:11
 2/4 A kérdező kommentje:
számolás??? légyszii :)
2014. máj. 7. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:

(4/3)x=(2/3)y -> 2x=y


x+y=126

x+2x=126 -> x=42; y=84

2014. máj. 7. 16:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszer:


1. x+y=126

2. x+(x/3)=y-(y/3) --->egyszerűsítve 4x=2y


Az elsőből kifejezed valamelyiket: pl. x=126-y, majd behelyettesítesz:


4*(126-y)=2y

504=6y

y=84 -ez az egyik kosár tartalma


visszahelyettesítve : x=126-84=42 - ennyi van a másik kosárban


Ell:

x+y=126

84+42=126

126=126 ---> tényleg ennyi alma van a két kosárban összesen.


-P-

2014. máj. 7. 16:36