a harminchat elotti gyokjel a kettesre is es a hatosra is vonatkozik es a nyolcasnal az elso gyokjel szinten(ketszer van gyok alatt a 8)
2014. szept. 30. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A 36-ot bevisszük a gyökjel alá:


√(√(36^2)*√(2))=√(√(1296)*√(2))


A gyökös azonosság alapján:


√(√(1296*2))=√(√(2592))


Egy másik gyökös azonosság alapján


negyedik gyök(2592) az első tag.


A második tag negyedik gyök(8) lesz.


A kettő szorzata a már fent használt azonosság használatával


negyedik gyök(2592*8)=negyedik gyök(20736)=12.

2014. szept. 30. 21:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a W 30 mi a franc, ott √(2)-nek kellene lennie.
2014. szept. 30. 21:49
 3/4 A kérdező kommentje:
koszonom akkor az eredmeny 12?
2014. szept. 30. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a végeredmény 12.
2014. szept. 30. 22:36