Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Német HF. Segítesz? Csak 3...

Német HF. Segítesz? Csak 3 mondat!

Figyelt kérdés

Barátnőm a városon kívül lakik.A házon belül több lakás van.Házi feladat helyett zenét hallgattam.

Előre is köszi!:D


2010. jan. 21. 18:58
 1/10 anonim válasza:

Meine Freundin wohnt außer der Stadt.

In dem Haus sind mehrere Wohnungen.

Anstatt Hausaufgaben zu machen, habe ich Musik gehört.

2010. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Meine Freundin wohnt ausserhalb der Stadt. Im Haus sind mehrere Wohnungen. Statt Hausaufgabe zu machen habe Musik gehört.


Ha ez probléma neked, akkor kezdj el szorgalmasan tanulni, mert különben nagy baj lesz a némettel.

2010. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi.és 2. válaszoló,nagyon igazad van,ebben az évben megfogdtam,hogy szorgalmasabb leszek,és nekiulok a németnek....
2010. jan. 21. 19:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Meine Freundin wohnt außerhalb der Stadt.

Innerhalb dem Haus sind mehreren Wohnen.

Ich hörte Musik, anstatt Hausaufgaben zu machen.

2010. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Meine Freundin wohnt außerhalb. In dem Haus gibt es mehrere Wohnung. Anstatt schreibe ich die Hausaufgabe, höre ich Musik.


Nem biztos, hogy így vannak, de szerintem nagyjából jó :D

2010. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A második vagyok, én Németországban élek már nagyon régen, tudom , hogy mennyire fontos a nyelvtanulás.
2010. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a sok választ,de azért inkább az uccsó válaszolóban bízok meg leginkább,mert tudjátok na..azért Németország meg minden....szóval,értitek.....na!:D
2010. jan. 21. 19:23
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
jól van nem kell magyarázkodni, értjük mi...akkor legközelebb írd ki hogy profik válaszát várom...
2010. jan. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik válasz jó, szóval bármelyiket elfogadhatod....
2010. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Első vagyok. Én is németben éltem 5,5 évet. :) Igen, nagyjából mindegyik válasz jó bár úgy látom mindenkinek csúszott be 1-2 hiba. Igazuk van a többieknek annyiban ,hogy úgy szebb ha azt írod 'außerhalb der Stadt' meg talán így helyesebb is. Viszont az utolsó mondat így helyes: Anstatt/ Statt Hausaufgaben zu machen, habe ich Musik gehört.

Nem kötekedésből mondom, valószínűleg csak figyelmetlenség volt. :)

2010. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!