Mi a megoldás, és a gondolatmenet?


Az okos emberek 25%-a szép is, és a szépek fele okos is.Az emberek 25%-a se nem szép,se nem okos. Az emberek hány százaléka szép is és okos is?

Nagyon szépen köszönöm előre is :D !



2014. szept. 29. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

4 kategória van.


SZ-O____a

SZ-NO___b

NSZ-O___c

NSZ-NO__d


SZ = szép, NSZ = nem szép.

a,b,c,d jelölje, hogy melyikből mennyi van.


Írjunk fel egyenleteket:

a+b+c+d=100%


az okos emberek 25%-a szép. Ez azt jelenti, hogy a = 1/4*(a+c) amiből 3a=c.


A szépek fele okos:

a=1/2*(a+b) amiből a=b


d=25%


Az alábbi egyenleteket kaptuk:


a+b+c+d=100%

3a=c

a=b

d=25%.


Ezt könnyű megoldani, az elsőbe behelyettesítünk

a+(a)+(3a)+25% = 100%

5a = 75%

a=15%


A többi ebből kijön.

2014. szept. 29. 16:41
 2/5 anonim ***** válasza:

A 15%-uk.


Az okosakból 3 egységnyi csak okos, de nem szép, míg 1 egységnyi szép is. Ugyanez az 1 egységnyi képezi a szépek felét is, míg a másik fele (szintén 1 egység) nem okos, csak szép. Ez összesen 5 egységnyi ember, amelyből tehát 1 egység okos is meg szép is. Mivel az embereknek csak 75%-a sorolható be az okosak vagy azépek közé, ezért ezek egyötöde okosis és szép is, azaz az összes ember 15%-a.


Ezek után már csak az a kérdés, hogy én vajon szép is vagyok-e. :)

2014. szept. 29. 16:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. szept. 29. 17:09
 4/5 A kérdező kommentje:
És azt nem tudjátok h melykikből mennyi van csak egyszerüen leírni %-ba Köszii :D
2014. szept. 29. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ezt a kérdést feltetted, akkor nem sokat értettél egyikünk gondolatmenetéből sem.


Az enyémet alapul véve, ha 1 egység jelenti az emberek 15%-át, akkor ugye 3 egység, azaz 45% az okos de nem szép, és 1 egység, azaz 15% a szép de nem okos emberek aránya, és azt már az előbb is tudtuk, hogy 15% okos is meg szép is. A maradék 25% pedig már a feladat szövege alapján sem sorolható egyik kategóriába sem.

2014. szept. 29. 17:36